Kolejny siatkarz odchodzi z Kielc

Środkowy bloku Maksim Marozau zmienia barwy klubowe. 29-letni Białorusin, występujący w ubiegłym sezonie w Dafi Społem Kielce, wybrał ofertę plusligowej Łuczniczki Bydgoszcz. To kolejny siatkarz, który opuszcza kielecki klub.

Wcześniej zrobili to przyjmujący Jakub Wachnik, który przeniósł się do Cuprum Lubin oraz rozgrywający Przemysław Stępień, które w nowym sezonie będzie reprezentował barwy wicemistrza Polski ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

 W tym momencie w kieleckim zespole pozostało pięciu zawodników z ważnymi kontraktami. Są to: przyjmujący Jakub Szymański i Łukasz Łapszyński, atakujący Michał Superlak, libero Mateusz Czunkiewicz, oraz środkowy bloku Mariusz Schamlewski.

Siatkarze z Kielc pod nazwami Fart, Effector i Dafi Społem występowali na parkietach PlusLigi od sezonu 2010/2011. Zadebiutowali w ekstraklasie 22 października 2010 roku przegrywając w Hali Legionów z ówczesnym mistrzem Polski, Skrą Bełchatów 0:3. W minionym sezonie zajęli ostatnie miejsce w tabeli i zostali zdegradowani z PlusLigi. Teraz zespół zostanie zgłoszony do rozgrywek pierwszej ligi.

Autorzy