Doradca finansowy z Sandomierza w rękach CBA. Przyjął wysoką łapówkę

Piotr K.- Sz., doradca finansowy z Sandomierza został aresztowany przez agentów rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku, w chwili przyjęcia łapówki w wysokości 50 tysięcy złotych.

Jak informuje Temistokles Brodowski, rzecznik CBA, zatrzymanie to efekt operacji specjalnej. - Agenci wkroczyli do jednego z warszawskich hoteli. Mężczyzna nie spodziewał się takiego obrotu sprawy i zdecydowanego działania funkcjonariuszy CBA. W chwilę po tym jak wziął gotówkę był już w rękach funkcjonariuszy – mówi Temistokles Brodowski.

Ustalenia rzeszowskiego CBA wskazują, że mężczyzna powoływał się na wpływy w Krajowej Administracji Skarbowej, a za pieniądze miał załatwić zwrot około pół miliona złotych nienależnego VAT-u. Zgromadzone dowody zostaną przekazane do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie mężczyzna usłyszy zarzuty.

Rzecznik dodaje, że nadal trwają czynności, a sprawa jest rozwojowa. Badane będą kolejne wątki m. in. dotyczące ewentualnych wyłudzeń VAT.    

Autorzy