Koniec marzeń o mundialu. Polki przegrały w Kielcach ze Szkotkami

Reprezentacja Polski kobiet przegrała w Kielcach ze Szkocją 2:3 (1:0) w meczu grupy 2 eliminacji mistrzostw świata i straciła szanse na awans do turnieju finałowego. Spotkanie na Kolporter Arenie obejrzało prawie 4,5 tysiąca kibiców.

"Biało-czerwone" prowadziły po golu strzelonym w 6. minucie przez Dżesikę Jaszek i samobójczym trafieniu w 66. minucie Sophie Howard. W ostatnich dwunastu minutach meczu, Szkotki zdobyły jednak trzy bramki. W 78. minucie Katarzynę Kiedrzynek pokonała Kim Little, dwie minuty później Jane Ross, a wynik spotkania ustalił w 90. minucie Lisa Evans.

- Znowu zagrałyśmy dobre spotkanie, ale tylko do pewnej minuty. Później zabrakło po prostu sił. Tak to już jest, raz się wygrywa, a raz przegrywa. W naszym przypadku to już kolejna porażka. Mamy jednak przed sobą kolejne cele. Spróbujemy awansować do finałów mistrzostw Europy – powiedziała Katarzyna Kiedrzynek na co dzień występująca w Paris Saint Germain.

- Jest mi bardzo przykro, bo zastaliśmy w Kielcach idealne warunki, żeby się do tego meczu przygotować. Bardzo nam zależało na zrewanżowaniu się kielczanom dobrą postawą i rezultatem. Prowadziliśmy już 2:0, ale nie udało się dowieźć tego wyniku do końca. Głównie ze względu na brak umiejętności i sił. Szkotki, krótko mówiąc, były od nas lepsze i udowodniły to strzelając trzy gole - podsumował trener polskiej kadry kobiet Miłosz Stępiński.      

W następnym spotkaniu eliminacji mistrzostw świata, które w przyszłym roku rozegrane zostaną we Francji, reprezentacja Polski zmierzy się 31 sierpnia na wyjeździe z Białorusią.

Polska – Szkocja 2:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Dżesika Jaszek (6), 2:0 Sophie Howard (66-samobójcza), 2:1 Kim Little (78-wolny), 2:2 Jane Ross (80), 2:3 Lisa Evans (90).

Żółta kartka – Polska: Jolanta Siwińska.

Polska: Katarzyna Kiedrzynek – Aleksandra Sikora, Dagmara Grad, Agata Guściora, Martyna Wiankowska – Dominika Grabowska, Jolanta Siwińska, Katarzyna Daleszczyk (73. Sylwia Matysik), Ewelina Kamczyk (57. Agata Tarczyńska) - Agnieszka Winczo, Dżesika Jaszek (57. Julia Matuschewski).

Szkocja: Lee Alexander – Sophie Howard, Rachel Corsie, Jennifer Beattie, Emma Mitchell - Lisa Evans, Christie Murray (68. Jane Ross), Kim Little, Caroline Weir, Fiona Brown (75. Elizabeth Arnot) - Erin Cuthbert.

Sędzia: Stephanie Frappart (Francja)

Widzów: 4 410.

Tabela grupy 2

1. Szwajcaria     5              15           15-3

2. Szkocja           6              15           15-5

3. Polska             6              7             12-11

4. Albania           7              4             5-20

5. Białoruś          6              3             4-12

Do finałów mistrzostw, które w 2019 roku zostaną rozegrane we Francji, awansują zwycięzcy grup, a cztery drużyny z najlepszym bilansem z drugich miejsc zagrają w barażach.

Autorzy