Zespół KSZO Ostrowiec zostanie zgłoszony do Ligi Siatkówki Kobiet

- Zespół zostanie zgłoszony do rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet w sezonie 2018/2019 - poinformował prezes KSZO Ostrowiec S.A. Mariusz Rokita. 15 czerwca mija termin dostarczenia dokumentów do siatkarskiej centrali.

Jak powiedział nam Mariusz Rokita na razie nic nie widomo o składzie drużyny ani o trenerze, który miałby poprowadzić zespół. Po zakończeniu minionego sezonu wszystkim zawodniczkom i sztabowi szkoleniowemu wygasły kontrakty.

- Na tę chwilę nie mamy podpisanej umowy z żadną siatkarką, a ponadto musimy uregulować płatności wobec skarbu państwa, bo bez tego nie otrzymamy licencji na grę w Lidze Siatkówki Kobiet. Rozmawiamy z prezydentem miasta i innymi sponsorami - powiedział nam Mariusz Rokita.

Prezes KSZO S.A. zdementował jednocześnie plotkę, że miejsce ostrowieckiego zespołu w siatkarskiej elicie zostanie odsprzedane MKS Dąbrowa Górnicza, który w minionym sezonie został zdegradowany z ekstraklasy.

- Otrzymujemy takie propozycje, ale żadne negocjacje z innymi klubami nie są prowadzone - podkreślił Mariusz Rokita.

W minionym rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet zespół KSZO Ostrowiec pod wodzą trenera Adama Grabowskiego pewnie utrzymał się w elicie, zajmując dziewiąte miejsce. Pierwszą kolejkę nowego sezonu zaplanowano 3 listopada.

Autorzy