Wisła Sandomierz z Pucharem Polski na szczeblu okręgu!

Wisła Sandomierz pokonała w finale piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu KSZO Ostrowiec 1:0 (0:0). Bramkę w 57 minucie zdobył Patryk Róg. Spotkanie odbyło na neutralnym stadionie w Staszowie. Dzięki wygranej sandomierzanie zagrają w centralnych rozgrywkach Pucharu Polski.

- Bardzo się cieszę, że zagraliśmy na „zero” z tyłu. Dla mnie to był ważny mecz . Po pierwsze grałem przeciwko swojej byłej drużynie, bo w Ostrowcu spędziłem dwa lata, a po drugie to zwycięstwo oznacza, że po raz czwarty z rzędu zdobyłem Puchar Polski na szczeblu okręgu. Pracy troszkę było, ale świetnie zagrali koledzy z defensywy. Wierzę, że wygrana z KSZO mocno nas podbuduje przed decydującym spotkaniem o utrzymanie w III lidze, które rozegramy w najbliższą sobotę u siebie z MKS Trzebinia – powiedział Radiu Kielce bramkarz Wisły Sandomierz Stanisław Wierzgacz.

[MXPic]2018/06/jr180613-wis01-210119.JPG!ZOOM[/MXPic]

- Sytuacja w tabeli nie odzwierciedlała tego co dziś działo się na boisku. Wisła grała w piłkę, chciała zwyciężyć i po jednej, skutecznej akcji wygrała ten mecz. My w pierwszej połowie mieliśmy dwie świetne okazje, po których powinniśmy zdobyć bramki. Gdyby to „wpadło” mielibyśmy komfortowy wynik do przerwy. Od momentu utraty gola próbowaliśmy odwrócić losy spotkania, ale się nie udało – podsumował napastnik KSZO Ostrowiec Łukasz Jamróz.

Wisła Sandomierz otrzymała w nagrodę 30 tys. zł. od PZPN i 6 tys. zł. od Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Piłkarzom KSZO Ostrowiec wręczony został czek na 4 tys. zł ufundowany przez ŚZPN.  

[MXPic]2018/06/jr180613-wis02-210121.JPG!ZOOM[/MXPic]

Wisła Sandomierz - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 (0:0)

1:0 Patryk Róg 57.

Wisła: Stanisław Wierzgacz - Kacper Górski, Andrij Nikanowycz, Patryk Wilk, Paweł Bażant, Patryk Róg, Piotr Poński (67 Marcin Sudy), Dawid Korona, Michał Mokrzycki, Piotr Ferens (67 Daniel Beszczyński), Kacper Piechniak.

KSZO: Adrian Olszewski - Paweł Czajkowski, Patryk Cheba (70 Michał Grunt), Mateusz Mąka (60 Stanisław Sarwicki), Bartłomiej Smuczyński, Tomasz Persona, Włodzimierz Puton (63 Radosław Mikołajek), Dawid Kamiński, Jakub Kapsa, Damian Mężyk, Łukasz Jamróz.

Autorzy