Poseł Krupka w gminie Brody. Wsłuchiwała się w głosy mieszkańców

Z mieszkańcami gminy Brody spotkała się poseł PiS Anna Krupka. Przedstawiła najważniejsze programy wdrażane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Główne założenia to poprawa bezpieczeństwa, czyli sprzeciw wobec przyjmowania uchodźców czy przywrócenie posterunków policji we wschodniej części kraju.

Poseł przypomniała także programy pomocowe, takie jak rodzina 500 plus czy dostępność plus. Mieszkańcy pytali m.in. o programy dla dzieci, które kończą 18 lat i przestają korzystać z rządowego wsparcia. Poseł Krupka zaznaczyła, że podstawą do wprowadzania nowych programów jest pozyskanie na nie funduszy. W tym momencie rząd pracuje nad tym, między innymi, poprzez uszczelnianie systemu podatkowego. W 2017 roku do skarbu państwa z opłat podatkowych wpłynęło 30 miliardów złotych więcej niż rok wcześniej.

[MXPic]2018/05/dsc01217-213306.JPG!ZOOM[/MXPic]

Mieszkańcy gminy Brody pytali także o możliwości pozyskania pieniędzy na oczyszczenie zalewu. To miejsce z bardzo dużym potencjałem turystycznym. Obecnie trwa realizacja projektu, który ma przywrócić zalewowi walory wypoczynkowe. Obecna na spotkaniu wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek podkreślała, że wszystkie projekty, które mogą służyć rozwojowi gminy Brody, będzie popierać. Wśród nich jest projekt likwidacji miejsc niebezpiecznych, ten został wykorzystany np. w Kuczowie. Prowadzony jest także przetarg na wykonanie kanalizacji w Lubieni połączony z modernizacją oczyszczalni ścieków.

[MXPic]2018/05/dsc01291-213307.JPG!ZOOM[/MXPic]

Podsumowując spotkanie, wójt gminy Brody Marzena Bernat zaznaczyła, że jest w stałym kontakcie z władzami województwa i powiatu, a to warunkuje dobrą współpracę.

Autorzy