Ofensywa PiS trwa. W weekend do regionu przyjadą m.in. marszałek Sejmu i Minister Cyfryzacji

Województwo świętokrzyskie odwiedzi marszałek Sejmu Marek Kuchciński. W najbliższą niedzielę (20 maja) przyjedzie do Koprzywnicy. Będzie to kolejne spotkanie w ramach kampanii „Polska jest jedna”. W jej ramach w regionie przebywają czołowi politycy rządu.

Jak informuje Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, marszałek Sejmu spotka się z mieszkańcami w Gminnym Ośrodku Kultury w Koprzywnicy o godzinie 11.30. 

- To bardzo ważne spotkanie z marszałkiem, który jest drugą osobą w państwie. Ponadto podczas wizyty marszałek Marek Kuchciński otworzy bieg niepodległości, który startuje w najbliższą niedzielę w Koprzywnicy. Następnie złoży kwiaty przed tablicą upamiętniającą śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego przy kościele św. Floriana - dodaje poseł.

Również w niedzielę region świętokrzyski odwiedzi Minister Cyfryzacji. Marek Zagórski spotka się z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu, przy ulicy Iłżeckiej 37. Początek spotkania o godzinie 15.00

Jak podkreśla poseł Krzysztof Lipiec, liczne spotkania polityków i parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z mieszkańcami świętokrzyskiego zawsze są istotne i bardzo owocne.

- Dzięki wsłuchiwaniu się w głos mieszkańców mamy możliwość zrecenzowania naszych programów politycznych, które dzięki licznym spotkaniom możemy zmieniać i ulepszać, tak by jak najlepiej odpowiadały potrzebom obywateli. Bycie blisko ludzi i wspólny dialog to dla nas ważna cecha i ważna rzecz w polityce - dodaje.

Spotkania z cyklu „Polska jest jedna” odbędą się w także w sobotę 19 maja. Do Połańca przyjedzie wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, minister Adam Lipiński. Sekretarz Stanu w kancelarii Prezesa Rady Ministrów spotka się z mieszkańcami w Centrum Kultury i Sztuki o godzinie 13.00

Tego samego dnia ponownie z mieszkańcami województwa świętokrzyskiego spotka się poseł Robert Telus. Wiceprzewodniczący sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi odwiedzi Jadwigów w gminie Moskorzew (powiat włoszczowski). Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.30. Ponadto w niedzielę, 20 maja Robert Telus spotka się z mieszkańcami powiatu starachowickiego o godzinie 16.00 w remizie OSP w miejscowości Brzezie. Natomiast o godzinie 18.30 odwiedzi Łączną w powiecie skarżyskim.

Autorzy