Rząd zapłaci za nowoczesny sprzęt w świętokrzyskich szkołach

Ponad 2 miliony złotych rząd da świętokrzyskim szkołom na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Jak informuje Tomasz Pleban, świętokrzyski wicekurator oświaty, wsparcie dostanie 149 szkół w naszym województwie. Pieniądze pochodzą z rządowego programu „Aktywna Tablica”.

- Ten program jest powiązany z innymi, które proponuje Ministerstwo Cyfryzacji. Mowa między innymi o zapewnieniu każdej polskiej szkole szybkiego Internetu. Ale nie sposób tego wykorzystać bez odpowiedniego sprzętu. A te urządzenia szkoły mogą zakupić między innymi dzięki programowi Aktywna Tablica – tłumaczy Tomasz Pleban.

W ramach programu szkoły mogły starać się o pieniądze na tablice interaktywne, projektory, głośniki oraz interaktywne monitory dotykowe. Dofinansowanie wynosiło maksymalnie 14 tysięcy złotych. Taką kwotę dostała w Kielcach m.in. Szkoła Podstawowa nr 23. Paweł Szymaniak, dyrektor placówki mówi, że nie planuje zakupu tablic interaktywnych.

- Kilka takich tablic już mamy, więc postanowiliśmy zainwestować w bardziej nowoczesną technologię. Planuje zakup dwóch paneli dotykowych o wymiarach 70 i 60 cali. Wykorzystamy je w dydaktyce języków obcych oraz w zajęciach biologicznych i chemicznych – twierdzi Paweł Szymoniak.

W latach 2017-2019 rząd w ramach programu Aktywna Tablica planuje podzielić między polskie szkoły 224 miliony złotych

Autorzy