W Starachowicach będzie wiadukt nad torami [WIZUALIZACJA, FILM]

Władze powiatu starachowickiego planują budowę nowego wiaduktu nad torami. Koncepcja projektowa inwestycji została już przygotowana. Dziś zaprezentowano jej wizualizację.

Wiadukt będzie się mieścił w Starachowicach Zachodnich. Jak podkreśliła starosta Danuta Krępa, wielomilionowa inwestycja ma usprawnić ruch komunikacyjny i zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu samochodowym i pieszym.

Jest już wydana decyzja Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska o uwarunkowaniach środowiskowych. Następnie do końca maja zostanie ogłoszony przetarg w systemie „zaprojektuj-wybuduj”. W styczniu 2019 roku planujemy uzyskać zgodę na realizację inwestycji drogowej.

[MXPic]2018/05/dsc03291-140345.JPG!ZOOM[/MXPic]

Budowa ma rozpocząć się w marcu przyszłego roku i zakończyć do 30 czerwca roku 2020. Koszt inwestycji poznamy w momencie opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej  powiedziała Danuta Krępa.  

- Inwestycji zakłada około 1,5 km zjazdów, rozjazdów, przejazdów oraz przebudowę ronda przy ul. Hutniczej. Będziemy się starali pozyskać 50% dofinansowania z rządowych programów pomocowych. Inwestycja ma być realizowana wspólnie z Gminą Starachowice - dodaje wicestarosta Marek Pawłowski.

Prowadzone są rozmowy na ten temat.

Władze powiatu negocjują także z PKP, aby obecny przejazd kolejowy nie został zamknięty na stałe, w momencie, kiedy powstanie nowy wiadukt nad torami.

 

Autorzy