Radni zdecydują o ulgowych przejazdach komunikacją dla osób represjonowanych

Kieleccy radni zajmą się podczas sesji m. in. ulgami na przejazdy komunikacją miejską dla osób podziemia antykomunistycznego represjonowanych w czasach PRL. Program ma objąć 67 osób. Za przejazdy zapłacą za rok symboliczną złotówkę. Bilet będzie można nabyć w siedzibie ZTM po okazaniu legitymacji osoby represjonowanej.

O wprowadzenie takich ulg apelował poseł Bogdan Latosiński z PiS, ale wówczas radni nie zgodzili się na wprowadzenie darmowych przejazdów dla opozycjonistów represjonowanych przez władze PRL

Planowane jest również wprowadzenie 50% ulgi dla osób od 60 do 65 roku życia, które nie nabyły jeszcze praw emerytalnych. Obecnie, poza zniżkami ustawowymi dla seniorów, są też bezpłatne przejazdy, np. dla honorowych krwiodawców.

W porządku obrad znajdzie się również autopoprawka do zmian budżetowych, która przewiduje przeznaczenie 500 tysięcy złotych na budowę trzech nowych placów zabaw. Mają powstać na osiedlach Ślichowice oraz Barwinek i w Parku Dygasińskiego na Bocianku. 120 tysięcy złotych ma też kosztować nowy baner, który zostanie ustawiony jako witacz przy alei Solidarności. Ponadto brakujące w przetargu 60 tysięcy złotych ma zostać przeznaczone na budowę fontanny u zbiegu ulic Sandomierskiej i Źródłowej.

Radni będą także decydować m.in. o przekazaniu ponad 600 tysięcy złotych na  dostosowanie hal sportowych do zaleceń IHF, w związku z organizacją w sierpniu w Kielcach Mistrzostw Świata piłkarek ręcznych do lat 18.