Budżet obywatelski po raz szósty. Można już zgłaszać projekty

Od dziś do 30 kwietnia można zgłaszać projekty w ramach szóstej edycji budżetu obywatelskiego w Kielcach. Jak co roku w budżecie miasta zarezerwowano na ten cel 5 milionów złotych, z czego 3,5 miliona złotych przeznaczone zostanie na tzw. projekty duże i 1,5 miliona złotych na projekty małe, czyli poniżej 150 tysięcy złotych. Pod projektem trzeba zebrać minimum 15 podpisów mieszkańców miasta, którzy ukończyli 16 rok życia.

Do połowy maja zostanie opublikowana lista projektów. Następnie Komisja dokona weryfikacji zgłoszonych zadań i skonsultuje je z wnioskodawcami celem korekty ewentualnych błędów. Publikacja listy projektów dopuszczonych do głosowania i listy zadań odrzuconych zostanie ogłoszona do 13 września br. Zakwalifikowane zostaną tylko projekty uwzględniające inwestycje na gruntach miejskich.

Sposób głosowania będzie taki, jak w roku ubiegłym - poinformował Tadeusz Sayor, zastępca prezydenta Kielc. - Głosujemy na jeden projekt duży i trzy projekty małe, bo to się sprawdziło. Jeśli pozostaną pieniądze z projektów powyżej 150 tysięcy złotych, to tak jak w ubiegłym roku zostaną przeznaczone na mniejsze - powiedział Tadeusz Sayor.

Głosowanie potrwa od 14 września do 1 października. Listę zwycięskich projektów poznamy do 10 października.

Autorzy