Rymaniak: to my zagramy na PGE Narodowym

W rewanżowym meczu półfinału piłkarskiego Pucharu Polski, Korona zmierzy się we wtorek w Gdyni z Arką. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem kielczan 2:1. Trener Gino Lettieri wciąż nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych Jakuba Żubrowskiego i Olivera Petraka oraz chorego Jacka Kiełba.

- Jedziemy wywalczyć oczekiwany przez wszystkich finał. Doszliśmy już tak daleko i jesteśmy trochę bliżej celu niż przeciwnik. To jest bardzo ważny mecz. Być może najważniejszy w tym sezonie. Wiem, że takich pojedynków było już kilka, ale tak się napędza zespół. Każdy z nas się mobilizuje i chce stanąć na głowie, żeby tylko wygrać. To my zagramy na PGE Narodowym - obiecuje obrońca "żółto-czerwonych" Bartosz Rymaniak.

W ćwierćfinale Pucharu Polski Korona wyeliminowała Zagłębie Lubin, a wcześniej Wisłę Kraków i Zagłębie Sosnowiec. Arka w ćwierćfinale poradziła sobie z Chrobrym Głogów, a wcześniej z Podbeskidziem Bielsko Biała i Śląskiem Wrocław. 

Gdynianie bronią trofeum wywalczonego przed rokiem. Drużyna prowadzona przez Leszka Ojrzyńskiego wygrała w finale, po dogrywce 2:1, z Lechem Poznań. Tuż przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018 "żółto-niebiescy" zdołali również pokonać mistrza kraju, Legię Warszawa w rzutach karnych 4:2, zdobywając tym samym Superpuchar i stając się najbardziej utytułowaną drużyną piłkarską w Trójmieście.

Rewanżowy mecz półfinału Pucharu Polski, w którym Korona Kielce zmierzy się w Gdyni z Arką, rozpocznie się we wtorek o godzinie 20.30. Spotkanie w całości będzie transmitowane na antenie Radia Kielce.   

Autorzy