W środę Gabinet Cieni. Posłowie PO z wizytą w powiatach

Posiedzenie Gabinetu Cieni Platformy Obywatelskiej odbędzie się w środę w Kielcach. Spotkanie zainauguruje akcję „Samorządne Świętokrzyskie”, w ramach której kilkudziesięciu parlamentarzystów PO odwiedzi prawie wszystkie powiaty w województwie.

Wizyty będą miały charakter otwartych spotkań polityków z mieszkańcami. Marzena Okła-Drewnowicz, odpowiadająca w Gabinecie Cieni PO za program "Polska Seniora", zapowiada, że głównym tematem środowego spotkania będzie polityka senioralna.  Ma się ona opierać na trzech filarach: godne życie, zdrowie życie i aktywne życie.

- W każdym z tych obszarów przygotowaliśmy wiele propozycji, które mają być zwieńczone konkretnymi projektami ustaw - informuje.

Artur Gierada, przewodniczący PO w województwie świętokrzyskim, dodaje, że gabinet PO z jednej strony recenzuje obecną politykę PiS, z drugiej przygotowuje konkretne projekty ustaw, które zawarte będą w ofercie programowej ugrupowania.

Posiedzenie Gabinetu Cieni odbędzie się w środę (18 kwietnia) o godzinie 12.00. Tego samego dnia po południu w prawie wszystkich powiatach województwa odbędą się spotkania z przedstawicielami PO. Grzegorz Schetyna, lider ugrupowania, odwiedzi Starachowice. Wizyta rozpocznie się o godzinie 17.30 w Agencja Rozwoju Regionalnego.

W Kielcach o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury z mieszkańcami spotka się miedzy innymi poseł Bartosz Arłukowicz. Z kolei Skarżysko-Kamienną odwiedzi Tomasz Siemoniak, Busko-Zdrój Borys Budka, a Końskie Sławomir Neuman.

Autorzy