Krótsze oczekiwanie na listy i paczki z Poczty Polskiej

Mieszkańcy Suchedniowa i okolic będą szybciej otrzymywali listy i paczki z Poczty Polskiej. Po remoncie urzędu pocztowego w Suchedniowie listonosze nie będą pobierali korespondencji z oddalonego o kilkanaście kilometrów Skarżyska-Kamiennej, a z miejscowej placówki.

Listonosz Piotr Cieślik twierdzi, że jest to korzystna zmiana dla pracowników i mieszkańców tego regionu.

- Będziemy pokonywali mniej kilometrów, co sprawi, że wszystkie listy będziemy mogli dostarczyć wcześniej - powiedział.

Dzisiaj władze Poczty Polskiej, samorządowcy i parlamentarzyści dokonali uroczystego otwarcia odnowionej siedziby. Jak mówi Hanna Możdżeń z Poczty Polskiej, odnowione zostało wnętrze gmachu.

- Powiększono także strefę klienta, dzięki czemu mają oni ułatwiony dostęp do książek i prasy - powiedziała dyrektor.

W uroczystości wzięła udział poseł PiS Maria Zuba. Jak twierdzi, to ważne wydarzenie w życiu lokalnej społeczności, ponieważ nie raz nad tą siedzibą wisiały „czarne chmury”.

- Rząd podjął decyzję, że odbudowujemy w małych miejscowościach placówki pocztowe. W naszym województwie zaczynamy od Suchedniowa, dzięki czemu pracownicy mogą pozytywnie patrzeć w przyszłość - powiedziała posłanka.

Poseł PiS Krzysztof Lipiec dodał, że mieszkańcy Suchedniowa nie mogą mieć gorszych warunków do życia niż mieszkańcy dużych miast.  

- Polska jest jedna. Tu żyją tacy sami ludzie jak w Warszawie. Ten odnowiony pocztowy budynek z całą pewnością wpisuje się w politykę zrównoważonego rozwoju kraju - powiedział poseł.

W tym roku Poczta Polska zamierza otworzyć nowe punkty w Starachowicach i Bodzechowie.

Autorzy