Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Apelują o przyjęcie cudzoziemców do domu podczas świąt

O przyjmowanie cudzoziemców do naszych domów podczas świąt apeluje Instytut Myśli Schumana. Ryszard Krzyżkowski, wiceprezes Instytutu informuje, że w tym roku po raz pierwszy odbędzie się akcja „Wielkanoc bez granic”. To nawiązanie do „Wigilii bez granic”, której celem jest również wspólne spędzanie świąt z osobami spoza Polski, ale również ludźmi samotnymi.

Autor: Daniel Lenart

13.03.2018 17:34

image Miłosz Pamuła - wiceprezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach i Ryszard Krzyżkowski - wiceprezes Instytutu Myśli Schumana Fot. Karol Żak / Radio Kielce
Komentarze

Jak mówi Ryszard Krzyżkowski, grudniowa, druga już edycja „Wigilii bez granic” była bardzo dużym sukcesem. W sumie do polskich domów przyjęto około 3 tysięcy cudzoziemców, dlatego Instytut Myśli Schumana chce kontynuować akcję również podczas Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

- Musimy dotrzeć z jednej strony do rodzin polskich, a z drugiej strony do cudzoziemców studiujących lub pracujących w Polsce. Do polskich rodzin staramy się dotrzeć przez parafię, do cudzoziemców jest trudniej, zwłaszcza tych pracujących - mówi wiceprezes Instytutu Myśli Schumana.

Logo wielkanocbezgranic.comFot. Karol Żak / Radio Kielce

Promocja wydarzenia będzie odbywać się w całej Polsce. Już w niedzielę 18 kwietnia na ulicach staną wolontariusze, którzy informować będą o akcji, a także wręczać przechodniom naklejki informacyjne. Jak mówi Ryszard Krzyżkowski, instytut ciągle szuka osób chcących zostać wolontariuszami. 

- Na naszej stronie internetowej: wielkanocbezgranic.com jest formularz dla wolontariuszy. Można też zadzwonić pod zamieszczony na stronie numer telefonu. Mam nadzieję, że uda się w Kielcach utworzyć grupę wolontariuszy naszej akcji - wyjaśnia Ryszard Krzyżkowski.

Jak dodaje wiceprezes Instytutu Myśli Szumana, w przyszłych latach „Wielkanoc bez granic” będzie kontynuowana.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wielkanoc cudzoziemcy
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Dobra wiadomość dla cudzoziemców: Łatwiej będzie o pozwolenie na pracę

Dobra wiadomość dla cudzoziemców: Łatwiej będzie o pozwolenie na pracę

Dzień Cudzoziemca na UJK

Dzień Cudzoziemca na UJK

W Kielcach otwarto Centrum Wsparcia Cudzoziemców

W Kielcach otwarto Centrum Wsparcia Cudzoziemców