Ofensywa PiS trwa. Poseł Krupka w Ożarowie. Poruszono temat braku lekarzy w karetkach

Kilkudziesięciu mieszkańców gminy Ożarów wzięło udział w spotkaniu z posłanką PiS Anną Krupką, podczas którego dzielili się swoimi spostrzeżeniami, sygnalizowali różnorodne potrzeby.

Zdaniem Anny Krupki, rozmowy było szczere, pojawiło się wiele problemów, które trapią mieszkańców. Dotyczyły one m.in. wymiaru sprawiedliwości, przedsiębiorców czy seniorów. Poruszona została także kwestia niekursowania pociągów linią kolejową nr 25. Jak mówi Anna Krupka, na modernizację tego traktu rząd PiS przeznaczy ponad 500 milionów złotych. Zaznacza, że kwestia kursów pociągów leży w gestii marszałka województwa.

[MXPic]2018/03/posel-anna-krupka-w-ozarowie-4-213657.JPG!ZOOM[/MXPic]

Głos podczas dyskusji zabrał m.in. Arkadiusz Kociek, który jest ratownikiem technicznym Ochotniczej Straży Pożarnej. Jednym z problemów jakie poruszył, jest brak lekarzy w karetce pogotowia. Mówi, że przez teren gminy przebiegają dwie drogi krajowe, na których jest bardzo dużo wypadków. Jednym z elementów, o które należy zadbać jest to, aby w karetce pogotowia jeździli także lekarze.

- To problem na skalę kraju, więc trzeba to nagłaśniać i zainteresować obecny rząd - tłumaczy Arkadiusz Kociek.

Jak mówi, po raz pierwszy brał udział w takim spotkaniu i skorzystał z okazji, aby głośno powiedzieć o tej sprawie. 

Parlamentarzystka mówi, że wszystkie kwestie poruszane przez mieszkańców będą miały swoją kontynuację. Problemy dotyczące stanowionego przez rząd prawa będą omawiane z poszczególnymi ministrami. Z kolei z trudnościami lokalnymi zapoznają się kandydaci na burmistrzów z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

[MXPic]2018/03/posel-anna-krupka-w-ozarowie-1-213655.JPG!ZOOM[/MXPic]

- Ich obowiązkiem będzie przedstawienie rozwiązania tych problemów - mówi posłanka.

Anna Krupka rozmawiała także z mieszkańcami gminy Tarłów i Wojciechowice. W roku wyborczym świętokrzyski zespół samorządowy PiS, którego przewodniczącą jest posłanka, chce odwiedzić wszystkie 102 gminy w województwie.

Autorzy