Dyrektor WDK na bezrobociu

Dotychczasowy dyrektor WDK Jarosław Machnicki zarejestrował się w urzędzie pracy. W połowie lutego skończył mu się kontrakt na szefowanie w WDK. Dotychczas nie rozstrzygnięto konkursu na nowego dyrektora, dlatego jak nam powiedział Jarosław Machnicki zdecydował się zarejestrować w "pośredniaku", by zachować ciągłość świadczeń, czyli np. ubezpieczenie.

Podkreślił, że jest zwykłym człowiekiem i nie wie co się może stać w danej chwili.

Jak informowaliśmy w konkursie na dyrektora WDK swoje oferty złożyło pięć osób. Do kolejnego etapu, czyli rozmowy z komisją konkursową zakwalifikowały się trzy osoby: Jarosław Machnicki, Mirosław Gęborek, związany ze światem muzyki starachowiczanin oraz Andrzej Paździerz, szef Centrum Kultury w Piekoszowie.

Przesłuchanie odbędzie się 20 marca. Jak nam powiedział Jacek Kowalczyk z urzędu marszałkowskiego w skład komisji wchodzi 9 osób. Trzy osoby reprezentują Zarząd Województwa, po dwóch przedstawicieli mają związki zawodowe i ministerstwo kultury. W komisji zasiada także Tomasz Rejmer z ramienia ZHP oraz Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu „Uśmiech” Beata Kotowska.

Jarosław Machnicki urodził się w Olsztynie w 1959 roku. Od 2012 roku był dyrektorem WDK. 15 lutego tego roku przestał pełnić tę funkcję, ponieważ skończył się jego kontrakt. Jego obowiązki przejął zastępca placówki Szymon Biały.

Jarosław Machnicki jest absolwentem m. in. Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach, a także Wydziału Zarządzania i Marketingu Wyższej Szkoły Handlowej w Kielcach. Od 2006 roku jest Radnym Rady Miasta z listy Platformy Obywatelskiej.

Autorzy