Jeden projekt duży i trzy małe. Budżet obywatelski bez zmian

Nie będzie większych zmian w tegorocznym budżecie obywatelskim w Kielcach. Nadal będzie można głosować na jeden projekt duży, o wartości powyżej 150 tysięcy złotych i trzy małe do 150 tysięcy. Kwota 5 milionów złotych na inwestycje również się nie zmieni. Niewielka modyfikacja będzie dotyczyć jedynie procesu głosowania, które rozpocznie się nieco później, niż w ubiegłym roku - informuje Tadeusz Sayor, zastępca prezydenta Kielc.

Nie będzie to zaraz po wakacjach, ale w połowie września, aby młodzież, po dwumiesięcznych wakacjach miała czas na wejście w tryb życia codziennego. Tadeusz Sayor dodaje, że kwota 5 milionów złotych, w takich samych proporcjach została podzielona na projekty małe i duże, czyli odpowiednio 1,5 miliona złotych oraz 3,5 miliona złotych. Zastępca prezydenta zachęca do głosowania internetowego, które się sprawdziło i z roku na rok jest coraz bardziej popularne.

Propozycje do budżetu obywatelskiego będzie można zgłaszać od 3 do 17 kwietnia. Lista zgłoszonych projektów ukaże się 27 kwietnia. Natomiast zadania dopuszczone do głosowania będą znane 13 września. Głosowanie rozpocznie się dzień później i potrwa do 1 października. Wyniki poznamy 10 października.

Autorzy