Kiełb: postaramy się nie zawieść naszych kibiców

- Postaramy się nie zawieść naszych kibiców - powiedział pomocnik Korony Jacek Kiełb, przed inauguracją wiosennej części sezonu ligowego. W 22.kolejce LOTTO Ekstraklasy kielczanie zagrają na wyjeździe z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

W rundzie jesiennej podopieczni Gino Lettieriego wygrali na własnym stadionie z zespołem z Małopolski 2:1. Po 21. kolejkach Korona ma w dorobku 31 punktów i 7.miejsce w tabeli. Popularne "Słonie" mają na koncie 10 "oczek" mniej i zajmują 13.lokatę.

Trenerem Bruk-Bet Termaliki jest Maciej Bartoszek, który w ubiegłym sezonie był opiekunem Korony. "Żółto-czerwoni" pod jego wodzą zajęli w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy wysokie 5. miejsce. W kieleckim zespole występował wówczas Rafał Grzelak, obecnie piłkarz drużyny z Niecieczy.

- Nie ma co ukrywać, jedziemy na trudny teren. Znając trenera Macieja Bartoszka możemy być pewni, że Termalika będzie dobrze przygotowana. To nie będzie łatwy mecz, ale od początku chcemy zdobywać punkty dające gwarancję gry w grupie mistrzowskiej - powiedział Jacek Kiełb.     

W niedzielnym meczu, z przyczyn zdrowotnych, nie zagrają: Elia Soriano, Adnan Kovacević, Nabil Aankour i Michael Gardawski.

- Wszystko jest podporządkowane drugiej części sezonu. Chcemy w niej jak najlepiej się zaprezentować. Na treningach nasza postawa wygląda obiecująco. Czas to potwierdzić. W niedzielę chcemy pokazać, że jesteśmy dobrym zespołem i wygramy - powiedział pomocnik "Słoni" Samuel Stefanik, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Mecz 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy, w którym Korona zmierzy się na wyjeździe z Bruk-Bet Termaliką rozpocznie się w niedzielę o godzinie 15.30.    

Autorzy