Mistrzowie własnej hali rywalami Dafi Społem Kielce

W 17 kolejce PlusLigi rywalem siatkarzy Dafi Społem Kielce będzie wyżej notowany Indykpol AZS Olsztyn. Mecz w hali Urania rozpocznie się w niedzielę o g.15.00.

Zespół ze stolicy Warmii i Mazur jest faworytem tego spotkania: zajmuje ósme miejsce w tabeli z 27 punktami na koncie. Kielczanie, mimo zwycięstwa w poprzedniej kolejce z Asseco Resovią Rzeszów 3:1, nie opuścili ostatniej, 16. lokaty i zgromadzili dotychczas tylko 9 „oczek”.

 - Przed nami kolejny, bardzo trudny przeciwnik. Zespół ten w ostatniej kolejce zdecydowanie pokonał rewelację tegorocznych rozgrywek - Espadon Szczecin, którzy grali we własnej hali. Jest to bardzo groźna drużyna i musimy zagrać na sto procent naszych możliwości, żeby myśleć o zdobyczy punktowej. Rywale mają bardzo dobrych zawodników na każdej pozycji, grają świetnie zagrywką. Znalezienie, rozpisanie słabszych punktów przeciwnika jest bardzo ważne, natomiast 99% to własna gra i nad tym skupiamy się przez cały tydzień – powiedział przed wyjazdem do Olsztyna trener kielczan Dariusz Daszkiewicz.

- Myślę, że w meczu z Indykpolem AZS Olsztyn musimy wyjść na boisko skoncentrowani i tak samo jak w spotkaniu z Rzeszowem, popełniać jak najmniej błędów, grać skutecznie w ataku, bloku i na zagrywce. Olsztynianie to bardzo dobry zespół i ciężko znaleźć tam słabe punkty, ale podobnie w Asseco Resovii Rzeszów ciężko było je znaleźć, a nam się udało. Przede wszystkim to my musimy wyjść, zagrać na swoje sto procent i zrobić wszystko co tylko się da, by wygrać. – stwierdził przyjmujący Dafi Społem Jakub Szymański.

Aż trzech siatkarzy grających teraz w barwach „akademików” w przeszłości występowało w kieleckim klubie. Są to: libero Michał Żurek, przyjmujący Adrian Buchowski i środkowy bloku Miłosz Zniszczoł. W pierwszej rundzie, w październiku, zespół z Olsztyna pewnie wygrał w Hali Legionów 3:0.

Mecz 17 kolejki Indykpol AZS Olsztyn – Dafi Społem Kielce rozpocznie się w hali Urania w niedzielę o g.15.00.

Autorzy