Artystyczna kompilacja w BWA

Zdjęcia, obrazy a także rzeźby kilkudziesięciu artystów z regionu, można oglądać w kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych. „Kapitał sztuki – suplement 2017” - to doroczna wystawa, w której udział biorą artyści z różnych dziedzin sztuki.

Jedynym wymogiem jest to, aby prezentowane prace były tymi najnowszymi, czyli wykonanymi w roku ubiegłym. Obecny na wystawie Marian Rumin wieloletni dyrektor Biura Wystaw Artystycznych, podkreślał że każda z tych wystaw jest zaskakująca, i każda jest inna.

Wśród prezentowanych prac można zobaczyć klimatyczne portrety Kazimierza Kołomyja, bardzo intensywny a jednocześnie subtelny wizerunek małej dziewczynki Leszka Micińskiego zatytułowany „Wiki”. Są rzeźby Sławomira Micka a także prace z wykorzystaniem lamp i ram Zbigniewa Miernika - to  „Titanic” i „Świadek”.

Na wystawie można również zobaczyć prace twórców którzy odeszli w 2017 roku: Stanisława Sudnika,  Ryszarda Gancarza oraz Pawła Pierścińskiego. Jego popiersie  odsłonięto wczoraj w Alei Sław XX wieku na Skwerze im. Szarych Szeregów.

Wystawa będzie czynna do 6  lutego.

Autorzy