Kielce są piękne! Pokaż swoje zdjęcie i zgarnij nagrodę

Do 15 stycznia trwa nasz radiowy konkurs fotograficzny „Najpiękniejsze Kielce”. Wszyscy słuchacze mogą przesłać do naszej rozgłośni zdjęcia pokazujące ciekawe miejsca, obiekty czy sytuacje, które wydarzyły się w stolicy regionu świętokrzyskiego.

Z tego powodu postanowiliśmy zapytać Kielczan, jakie miejsca w mieście podobają im się najbardziej. Większość osób, z którymi rozmawiał nasz reporter, jako swoje ulubione miejsce wskazało Amfiteatr Kadzielnia. Zdaniem mieszkańców roztaczają się tam piękne widoki.

- To miejsce najbardziej przyjazne w całym mieście. Można tam spokojnie odpocząć i zobaczyć coś ciekawego. Panuje tam specyficzny klimat - mówią mieszkańcy.

Wielu Kielczan ceni sobie także Pałac Biskupów Krakowskich wraz z zespołem katedralnym. Przypomnijmy, te obiekty w ubiegłym roku zostały uhonorowane prestiżowym tytułem Pomnika Historii. Wśród osób, które chętnie oglądają to miejsce jest m.in. pan Jacek oraz pani Aneta.

- To nasza historia, dzięki której widzimy, jak rozwijały się Kielce. To piękne, zabytkowe i niezwykle wyjątkowe miejsce - mówią.

Mieszkańcy miasta doceniają także symbol Kielc - ulicę Henryka Sienkiewicza. Jak twierdzą, to miejsce szczególnie pięknie wygląda w okresie świątecznym, kiedy jest przystrojone ozdobami.

Szczegóły oraz regulamin dotyczący konkursu „Najpiękniejsze Kielce” dostępny jest TUTAJ. Na autorów najpiękniejszych zdjęć czekają nagrody.

Autorzy