Więckowska: każda z nas chce wygrać

W 13.kolejce PGNiG Superligi piłkarek ręcznych Korona Handball Kielce zmierzy się w sobotę przed własną publicznością z UKS PCM Kościerzyna. Będzie to mecz outsiderów tych rozgrywek. Obydwa zespoły odniosły dotychczas tylko po jednym zwycięstwie i z trzema punktami na koncie zamykają ligową tabelę.

W drużynie gospodyń zabraknie kontuzjowanych: Honoraty Syncerz, Olesii Parandii i Magdaleny Kędzior.

- Są to na tyle wartościowe i doświadczone zawodniczki, że na pewno będzie widać ich brak. Na boisku postaramy się jednak zastąpić je jak najlepiej. Walki nie będzie można nam odmówić do ostatniej minuty. Każda z nas chce wygrać i udowodnić, że jesteśmy lepszym zespołem - powiedziała rozgrywająca Dominika Więckowska.

Pierwsze spotkanie obydwu ekip zakończyło się zwycięstwem szczypiornistek z Kaszub 27:23. Najwięcej bramek dla Korony Handball - 6 - zdobyła wówczas Honorata Syncerz. 

Przed tygodniem kielczanki uległy na wyjeździe liderowi MKS Perła Lublin 22:41. Porażki doznał także kościerzynianki. Podopieczne Dariusza Męczykowskiego przegrały we własnej hali z Metraco Zagłębiem Lubin 24:39.  

Mecz 13.kolejki PGNiG Superligi, w którym Korona Handball zmierzy się w hali przy ulicy Krakowskiej z UKS PCM Kościerzyna, rozpocznie się w sobotę o godzinie 17.00.

Autorzy