Seniorzy z Sitkówki-Nowiny będą mniej płacili

Karta seniora powstanie w gminie Sitkówka-Nowiny. Jej wójt Sebastian Nowaczkiewicz tłumaczy, że program będzie skierowany do osób powyżej 60 roku życia.

- Jego celem jest ułatwienie życia codziennego seniorów, poprzez umożliwienie tańszych zakupów czy korzystania z oferty różnych instytucji z terenu gminy - mówi wójt.

Dzięki karcie, seniorzy będą mogli korzystać z ulg przyznawanych przez podmioty, które przystąpiły do programu. W akcji bierze udział m.in. Basen Perła, który przygotował dla osób starszych specjalną ofertę za symboliczną złotówkę.

Wójt Nowin dodaje, że już teraz jest duże zainteresowanie wyrobieniem takiej karty.

- Jesteśmy także po wstępnych rozmowach ze sklepami i punktami usługowymi z terenu naszej gminy, deklarowane są także rabaty dla posiadaczy karty. Liczymy na duże zainteresowanie - mówi.

Miejsca, w których seniorzy będą mogli korzystać z przygotowanej oferty będą oznakowane, a ich wykaz zostanie zamieszczony na stronie internetowej gminy.

Karta będzie ważna z dowodem osobistym, bądź innym dokumentem tożsamości. Program zainauguruje swoją działalność w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Gminę Sitkówka-Nowiny zamieszkuje około 1650 osób w wieku powyżej 60 roku życia.

Autorzy