Wojciech Lubawski zadowolony z decyzji sądu

- To dobra decyzja dla miasta i kielczan - powiedział Radiu Kielce prezydent miasta Wojciech Lubawski, komentując wyrok Sądu Okręgowego, w sprawie obsługi komunikacyjnej miasta.

- Ustabilizuje ona sytuację i pozwoli od 1 lutego na wyjechanie 25 nowych, hybrydowych autobusów. W innym przypadku ich przekazanie do eksploatacji byłoby bardzo skomplikowane. Zasługujemy na to, by poprawić jakość taboru i wyeliminować część autobusów zatruwających środowisko – dodał prezydent.

Posłuchaj rozmowy Bartłomieja Zapały z Wojciechem Lubawskim

Wojciech Lubawski przypomniał także, że MPK w 30% należy do miasta. Ponadto firma Michalczewski nie wystąpiła do niego z wnioskiem o możliwość wybudowania bazy autobusowej.

– Właściciel firmy twierdził, że w ciągu 6 miesięcy jest w stanie wybudować bazę, rację przyznała mu Krajowa Izba Odwoławcza, ale to prezydent miasta podejmuje decyzje. Musiałaby się ona wiązać z raportem oddziaływania na środowisko, a to wymaga czasu. Realnie nawet dwóch lat – stwierdził prezydent.

- Nie ukrywam, że zamieszanie wokół przetargu było wykorzystywane w politycznej grze przeciwko mnie. Moim przeciwnikom zależało na pokazaniu, że w mieście źle się dzieje. Ten atak okazał się nieskuteczny – dodał Wojciech Lubawski.

Przypomnijmy, dzisiaj Sąd Okręgowy w Kielcach zdecydował o losach przetargu na obsługę komunikacyjną miasta. Wszystko wskazuje na to, że Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach będzie woziło mieszkańców przez kolejne 10 lat.

Autorzy