Zbiornik na Starym Młynie będzie wizytówką Końskich

Aktualnie szpeci wizerunek miasta i odstrasza mieszkańców Końskich, ale już nie długo zmieni swoje oblicze. Mowa o zbiorniku na tzw. Starym Młynie.

Burmistrz Krzysztof Obratański informuje, że miasto zdobyło 11 milionów złotych dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na jego rewitalizację. Zbiornik do 2015 roku był własnością Skarbu Państwa. Po jego przejęciu władze miasta szukały sposobu na pozyskanie dofinansowania na jego zagospodarowanie.

Zdaniem burmistrza, konieczne jest odmulenie tego zalewu, zabezpieczenie go przed ponownym zamuleniem oraz przebudowa urządzeń piętrzących.

- Zagospodarujemy także przestrzeń wokół tego zbiornika, tak, aby stworzyć tam przestrzeń rekreacyjną, coś co będzie mini-parkiem z dostępem do wody. Mam nadzieję, że to poprawi nie tylko wygląd tej części miasta, ale także sposób korzystania z tej przestrzeni przez mieszkańców gminy - mówi Krzysztof Obratański.

Burmistrz Końskich dodaje, że te tereny są popularne w mieście. Obok zbiornika znajduje się plac zabaw oraz boisko wybudowane z budżetu obywatelskiego.

- Te inwestycje były pomyślane jako część całego działania, które ostatecznie znalazło uznanie w oczach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Stworzymy pewien kompleks, gdzie znajdzie się miejsce dla młodzieży, dzieci i osób starszych. Myślę, że zrobimy także ukłon w stronę wędkarzy, którzy już dzisiaj spędzają tam dużo czasu - dodaje Krzysztof Obratański.

Przetarg na zbiornik na tzw. Starym Młynie zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych tygodni. Prace przy jego rewitalizacji mogą zakończyć się już w następnym roku, a ich całkowity koszt to 13 milionów złotych.

Autorzy