LO im. św. Jadwigi najlepsze w regionie [RANKING PERSPEKTYW, KOMENTARZE]

Kieleckie Liceum Ogólnokształcące imienia świętej Jadwigi Królowej wypadło najlepiej ze placówek oświatowych w naszym regionie w rankingu szkół ponadgimnazjalnych organizowanym przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy".

W zestawieniu kieleckie liceum zajęło 14 miejsce. W ubiegłym roku było to 10 miejsce.
Na 95 pozycji uplasowało się II LO imienia Śniadeckiego, a na 168  VI LO imienia Słowackiego w Kielcach.

W trzeciej setce na 216 miejscu jest II LO imienia Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim, a na 221 I LO imienia  Żeromskiego w Kielcach.

Pozostałe miejsca świętokrzyskich liceów:

332 - IV LO w Kielcach
339 - I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum w Sandomierzu
342-  I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku Kamiennej
352 - I Liceum Ogólnokształcące im. gen. W. Sikorskiego we Włoszczowie
361 - II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich
369 - LO nr III im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim
389 - Państwowe Liceum Plastyczne w Kielcach
394 - Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Kielcach
427-  Katolickie LO im. św. Stanisława Kostki w Kielcach  
437 - I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie
476 - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju

Zobacz ranking Liceów Ogólnokształcących
 
Wśród techników najlepsze w województwie świętokrzyskim okazało się Technikum nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, które w swojej kategorii zajęło 98. pozycję.

Pozostałe miejsca świętokrzyskich techników:

119 - Technikum nr 1 w ZS Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie
138 - Technikum nr 7 ZS Leśnych w Zagnańsku
156 - Technikum nr 2 z Oddz. Integrac. w ZSP nr 3 we Włoszczowie

Zobacz ranking techników
 
Przy opracowywaniu rankingu brano pod uwagę: sukcesy uczniów z olimpiad przedmiotowych, oraz wyniki z matury.   

Najlepszą szkołą w Polsce jest XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie a wśród techników  Technikum nr 7 z Nowego Sącza.

Dyrektor liceum świętej Jadwigi siostra Natalia Białek nie ukrywa zadowolenia. - Utrzymaliśmy złotą tarczę, jesteśmy najlepsi w województwie świętokrzyskim. Wrażenie robi też 14 miejsce w Polsce. Jest się z czego cieszyć - mówi dyrektor "Nazaretu”.

Drugie miejsce w województwie i 95 w Polsce zajął kielecki "Śniadek", choć i ta szkoła wypadła nieco słabiej niż w ubiegłym roku, kiedy była 89 w kraju. Bożena Potocka, dyrektor II LO, przyznaje że jest zadowolona, ale ma nadzieję, iż w przyszłym roku "Śniadek” poprawi swój wynik. Bożena Potocka twierdzi, że ranking "Perspektyw" to ważne źródło informacji dla rodziców i uczniów wybierających kolejną szkołę.

Podobnie uważa Piotr Leśniewski, zastępca dyrektora Technikum nr 3 w Zespole Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, które jest najwyżej ocenionym technikum w województwie. Uplasowało się na 98 miejscu w kraju i wyprzedziło ubiegłorocznego triumfatora w regionie, czyli Technikum Leśne w Zagnańsku. Piotr Leśniewski podkreśla, że na dobry wynik szkoły wpływ miało bardzo dużo czynników. - Zależy to od młodzieży i ich wyników, ale ważne są też osiągnięcia nauczycieli, i wprowadzanie dodatkowych zajęć. Nie zapominajmy o wyposażeniu szkoły, które staramy się ciągle poprawiać i dostosowywać do wymogów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej - mówi Piotr Leśniewski.

Zdaniem dyrektora Leśniewskiego wysoka pozycja szkoły w rankingu pomoże przyciągnąć lepszych kandydatów podczas najbliższej rekrutacji, ale może też odstraszyć niektórych słabszych absolwentów gimnazjów.

Ubiegłoroczny lider rankingu techników w naszym województwie, czyli Technikum Leśne w Zagnańsku w tym roku jest na 138 miejscu w Polsce.

Autorzy