Kto zostanie w rządzie Mateusza Morawieckiego. Rekonstrukcja na antenie Radia Kielce

Tuż po godzinie 12.00 przedstawione zostaną zmiany w składzie rządu Mateusza Morawieckiego. "Dziś rano premier Morawiecki podpisał wniosek do prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie i powołanie ministrów" - napisał na Twitterze szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Komentarze do decyzji personalnych w polskim gabinecie w specjalnym wydaniu Raportu Dnia na antenie Radia Kielce.

Zmiany w składzie rządu komentować po godzinie 12.00 będą świętokrzyscy parlamentarzyści.

Zakończenie procesu rekonstrukcji gabinetu premiera zapowiedziała wczoraj rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Nie chciała ujawniać szczegółów zmian w gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego. Nieco więcej powiedział wicemarszałek Senatu Adam Bielan. - Od wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego kilka tygodni temu wiemy, że ta rekonstrukcja będzie głęboka, obejmie kilka resortów - stwierdził.

Na temat zmian w rządzie wczoraj wypowiedział się również wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. - To będzie rekonstrukcja, która obejmie mniej więcej 1/3 resortów - poinformował Jarosław Gowin. Prezes partii Porozumienie dodał, że zgodnie z umową koalicyjną, politycy z jego ugrupowania będą kierować dwoma resortami.

Z kolei minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak stwierdził, że wpływ na nowy kształt rządu miał prezydent Andrzej Duda. - Niewątpliwie, pan prezydent miał wpływ na to, co dziś się wydarzy. Pan prezydent mówił o tym wielokrotnie publicznie, a zresztą to właśnie prezydent powołuje w skład rady ministrów - tłumaczył minister w radiowej Jedynce.

O zmianach w rządzie kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości rozmawiało podczas spotkania, do którego doszło w czwartek.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział dzisiaj w TVP Info, że pierwsze posiedzenie rządu Mateusza Morawieckiego w nowym składzie odbędzie się o godzinie 13.30. - To od dzisiaj tak naprawdę powstaje rząd Mateusza Morawieckiego, to od dzisiaj zaczyna się odliczanie, te pierwsze 100 dni - zaznaczył. Dworczyk podkreślił, że jest to rząd z jednej strony kontynuacji i konsekwentnej realizacji programu PiS, ale także "rusza nowe otwarcie, nowa dynamika i nowe priorytety".

Szef Kancelarii Premiera powiedział, że to będzie rząd złożony ze współpracowników premiera Morawieckiego i osób zdeterminowanych, by pracować na rzecz "dobrej zmiany".

Autorzy