Świętokrzyskie szykuje się do pożegnania 2017 roku

Wczoraj do późnych godzin wieczornych na kieleckim Rynku trwały ostanie przygotowania sceny, na której wystąpią artyści, którzy umilą czas oczekiwania na nadejście nowego roku.

Po godzinie 21 scena rozbłyśnie kolorowymi światłami. Swoją muzykę będzie prezentował DJ, a o dobry nastrój wszystkich, którzy w ten sposób postanowią spędzić wieczór, zatroszczy się kabaret Czwarta Fala.

Tak jak w latach ubiegłych na kielczan czekają liczne niespodzianki. Jak mówi Beata Kamińska z referatu Kultury kieleckiego ratusza jedną z nich jest konkurs ekologiczny zachęcający do dbania o czystość głównego placu w Kielcach.

- Wszyscy, którzy zdecydują się do specjalnych koszty wrzucić  przynieść puste, mogą liczyć na upominek od ratusza. Dzięki temu połączymy przyjemne z pożytecznym ograniczając liczbę śmieci po zabawie - dodaje.

Większość mieszkańców z którymi rozmawiał reporter Radia Kielce twierdzi, że tegorocznego sylwestra spędzi w domu lub u znajomych. Niektórzy wybierają się także na zamknięte imprezy do remizy lub wyjeżdżają w góry.

Dla wielu domówka to tani, ale bardzo dobry sposób na miłe spędzenie ostatniego dnia w roku. Pytani podkreślają, że na takiej imprezie nie może zabraknąć dobrej muzyki, alkoholu i towarzystwa przyjaciół. Niektórzy planują przerwać zabawę i przyjść o północy na Rynek by przywitać nowy rok i obejrzeć pokaz sztucznych ogni.

Ostatnie przygotowania do zabawy sylwestrowej trwają także w Ostrowcu. Większy ruch w sklepach i przy stoiskach z fajerwerkami. Czynne są także zakłady fryzjerskie i kosmetyczne.

Tatiana Mazur czesze klientki przed wyjściem na bal. Zaznacza, że w tym roku modne są fryzury dziewczęce, delikatnie rozpadające się.

- Dziś już panie nie obcinają ani nie farbują włosów, umówione są tylko na upięcie lub uczesanie. Inaczej jest w przypadku mężczyzn, przychodzą do zakładu z prośbą o strzyżenie. Wymówką jest często fakt, że włosy… urosły przez noc - dodaje.

Mieszkańcy Ostrowca spędzają Sylwestra na przyjęciach domowych i dużych balach. W mieście większość lokali organizuje zabawy. Tu także trwają ostatnie przygotowania. Ci, którzy nie mają jeszcze konkretnych planów mogą wybrać się na ostrowieckiego Sylwestra pod Gwiazdami. O godzinie 21.30 zabawę rozpocznie DJ Trey Winter, przed 23.00 na scenę wyjdzie zespół VOX. O północy zaplanowany jest pokaz fajerwerków.

Wiele atrakcji czeka również w sylwestrową noc mieszkańców Sandomierza, Opatowa, Pińczowa i Starachowic, a także Buska-Zdroju, Skarżyska-Kamiennej, Jędrzejowa i Włoszczowy, Staszowa, Kazimierzy Wielkiej i Końskich. Sylwestry pod gołym niebem odbędą się również w mniejszych miejscowościach - w Morawicy, Połańcu, Ćmielowie, Łopusznie, Małogoszczu i Ożarowie.

Koncertem kolęd, mszą świętą dziękczynną i symbolicznym przywitaniem Nowego Roku na Rynku będą świętowali przywrócenie praw miejskich mieszkańcy Wiślicy.

Autorzy