Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Mikołajkowe bieganie w Solcu-Zdroju

Mieszkańcy gminy Solec-Zdrój wezmą dziś udział w 2. Mikołajkowym Biegu. Wydarzenie po raz drugi organizuje soleckie Centrum Kultury. Organizatorzy przekonują, że niska temperatura nie może być pretekstem do tego, by w okresie jesienno-zimowym zapominać o ruchu.

Autor: Kamil Włosowicz

10.12.2017 10:55

image Bieg Mikołajkowy w Solcu-Zdroju Fot. / gcksolec.naszgok.pl
Komentarze

Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans ok. 2 kilometrów. Jego trasa wiedzie dookoła soleckiego zalewu. Jak informuje Justyna Błaszczyk, dyrektor gminnego centrum kultury, bieg przeznaczony jest dla wszystkich mieszkańców gminy.

- Zachęcamy do udziału w biegu całe rodziny. Każdy, kto tylko ma ochotę i czuje się na siłach może przebiec lub przejść ten dystans. Niekoniecznie musimy biegać, najważniejszy jest udział i ukończenie biegu - tłumaczy dyrektor.

Organizatorzy przewidzieli dla uczestników trzy kategorie wiekowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Justyna Błaszczyk tłumaczy, że choć niektóre etapy biegu mogą być z racji na podłoże nieco ekstremalne, to wszystkim uczestnikom trud biegu wynagrodzą piękne widoki i przygotowane nagrody.

- Dla wszystkich uczestników mamy przewidziane pamiątkowe medale, a dla najlepszych puchary. Każdy z uczestników otrzyma również przy zapisie na bieg mikołajkową czapkę zgodnie z nazwą i charakterem biegu. Przygotowaliśmy także słodkie upominki. Po zakończonym biegu dla osób, które ukończyły bieg losowane będą przez św. Mikołaja specjalne nagrody - wylicza Justyna Błaszczyk.

- Myślę, że warto wziąć udział w tym wydarzeniu i spędzić w miłej, rodzinnej, sportowej atmosferze niedzielę - podsumowała dyrektor soleckiego Centrum Kultury.     

Rywalizację zakończy integracyjne spotkanie i ciepły regeneracyjny posiłek przygotowany przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z Solca, która rozpali zimowego grilla. Zapisy na bieg przyjmowane będą od godziny 13.00. Uczestnicy wystartują godzinę później.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Solec-Zdrój bieg bieg mikołajkowy
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Ostrowieckie Biegi Niepodległości już w sobotę

Ostrowieckie Biegi Niepodległości już w sobotę

Uliczne biegi w Parku Miejskim w Kielcach

Uliczne biegi w Parku Miejskim w Kielcach

Biegi Sylwestrowe w Szydłowie po raz 37

Biegi Sylwestrowe w Szydłowie po raz 37

Biegi zainaugurują jubileuszowe Dymarki

Biegi zainaugurują jubileuszowe Dymarki