Piaskarki pod specjalnym nadzorem

Nowe centrum obsługi interesanta zostanie uruchomione w Miejskim Zarządzie Dróg w Kielcach. Będzie w nim można obejrzeć, gdzie na ulicach pracują piaskarki. O takiej propozycji poinformował radnych podczas sesji, dyrektor MZD Włodzimierz Stępień.

Na monitorach zamontowanych w holu będzie można w realnym czasie obserwować, w których częściach miasta pracują służby odpowiedzialne za odśnieżanie miasta. Dyrektor wyjaśnia, że w ten sposób instytucja chce skończyć z zarzutami, że kiedy spadnie śnieg piaskarki nie pojawiają się na ulicach. Na razie nie wiadomo, czy obraz będzie można zobaczyć w Internecie. Przeszkodą nie są możliwości techniczne, a wątpliwości formalno-prawne.

MZD wystąpił o przekazanie z budżetu miasta dodatkowych pieniędzy na zimowe utrzymanie dróg.  Chodzi o kolejne 650 tysięcy złotych. Podobne uchwały były podejmowane w czerwcu, wówczas przekazano 650 tys. oraz w październiku 800 tys.

Włodzimierz Stępień tłumaczył, że przedłużająca się zima nadszarpnęła bieżący budżet MZD i zabrakło pieniędzy na opłacenie poprzednich zobowiązań. W tym roku, na oczyszczanie Kielc przeznaczono prawie 8 mln złotych. Tymczasem do października na ten cel wydano już około 7,2 mln.

Autorzy