Radni zdecydowali. Hotel może budować parking [WIZUALIZACJA]

Kielecka Rada Miasta zgodziła się na przekazanie hotelowi Grand Best Western działki przy dawnym kinie Romantica, przy ulicy Czarnowskiej. Ma ona zostać wykorzystana pod budowę wielopoziomowego parkingu.

Radni zgodzili się, aby miasto wymieniło się gruntami z właścicielem hotelu. Firma dysponuje nieruchomością, przez którą przebiega ulica Panoramiczna. Z kolei w posiadaniu miasta znajdują się rozdrobnione parcele pod istniejącym parkingiem. Po zmianach ulica wróci w ręce miasta, natomiast hotel zdobędzie spójny grunt, na którym będzie można wybudować parking.

[MXGaleria]8305[/MXGaleria]

Piotr Dwurnik, prezes przedsiębiorstwa Turystycznego Łysogóry zapewnia, że taka transakcja opłaci się zarówno samorządowi, jak i jego firmie.

- Miejsce jest bardzo zaniedbane. Dla wszystkich stron ta zamiana przyniesie wiele korzyści.  Powstaną nowe miejsca parkingowe, które będą służyć gościom hotelu i mieszkańcom - powiedział.

Zachowane zostanie przejście między ulicami Panoramiczną i Czarnowska. Ma zostać tak zaprojektowane, żeby piesi nie odczuwali, że wchodzą do budynku. Wokół obiektu mają się też znaleźć zieleń i ławeczki.

- Ruch pieszy w tym momencie jest intuicyjny, chcemy go zachować. Przejście będzie ucywilizowane i bardziej bezpieczne – dodaje.

Budynek ma pełnić funkcje usługowe. Powierzchni handlowe powstaną prawdopodobnie od strony ulicy Czarnowskiej. Docelowo parking ma pomieść do 300 aut.

Autorzy