Koroniarze zagrali w Grudniowym

Bardzo ciekawy mecz pokazowy obejrzeli w środę kibice w hali Szkoły Podstawowej nr 1 na kieleckim Bocianku. W ramach 24. Turnieju Grudniowego Trójek Piłkarskich rywalizowały dwie drużyny Korony – Korona Stranieri i Korona Polacy.

Obcokrajowcy, grający w składzie Zlatan Alomerović, Shawn Barry i Angelos Argyris pokonali swoich kolegów: Macieja Gostomskiego, Bartosza Rymaniaka i Jakuba Żubrowskiego 3:1.

Pomocnik przegranego zespołu, kielczanin Jakub Żubrowski przyznał, że jako bardzo młody człowiek występował już w turnieju grudniowym.

- To było tak dawno, że nawet nie pamiętam jak mi poszło. Jest to fajna inicjatywa, gdy pogoda nie pozwala grać w piłkę na powietrzu. Co do dzisiejszego meczu: wyszliśmy prosto z samochodu, bez rozgrzewki, ale jakbyśmy nieco dłużej pograli to na pewno pokonalibyśmy Stranierich – powiedział Jakub Żubrowski.

Prezes Korony Krzysztof Zając podkreślił, że piłkarze kieleckiego klubu bardzo chętnie biorą udział w tego typu imprezach.

- Robimy to wszystko dla popularyzacji naszego klubu wśród kielczan. Bardzo cieszymy się, że gramy z młodymi piłkarzami, którzy dopiero zaczynają przygodę z piłką nożną. Być może to spotkanie z naszymi zawodnikami będzie dla tych młodych ludzi kolejnym bodźcem do jeszcze większego zaangażowania na treningach  - dodał Krzysztof Zając.

Z dziennikarskiego obowiązku poinformujmy, że dwie bramki dla Stranierich zdobył Angelos Argyris, a jedną Shawn Barry. Honorowy gol dla drużyny Polaków był autorstwa bramkarza Macieja Gostomskiego. 

Zmaganiom swoich podopiecznych przyglądał się z boku trener kieleckiej drużyny Gino Lettieri, który później wspólnie z napastnikiem Korony Maciejem Górskim wystąpili w przeciwnych drużynach młodych piłkarzy Orląt Kielce. 

Patronem medialnym 24. Turnieju Grudniowego Trójek Piłkarskich jest Polskie Radio Kielce.

Autorzy