Adamiec i Gołębiewski polecą do USA

Daniel Adamiec z KKB RUHH Kielce nie będzie najlepiej wspominał kończącego się roku. 22 - letni pięściarz nie obronił tytułu mistrza Polski seniorów, przegrywając w finale wagi 75 kg z klubowym kolegą Bartoszem Gołębiewskim. Na młodzieżowych mistrzostwach kraju zdobył brązowy medal. Na osłodę został Akademickim Mistrzem Polski.

- To był dla mnie bardzo ciężki rok. Niestety nie udało mi się zrealizować postawionych celów. Liczyłem na dwa złote medale wywalczone na krajowym podwórku, ale muszą zadowolić się srebrnym i brązowy. Cóż, taki jest właśnie sport. Trzeba pracować i liczyć, że sukcesy przyjdą w przyszłym roku - stwierdził popularny "Jonasz".

Daniel Adamiec ma pewne miejsce w kadrze narodowej prowadzonej przez Karola Chabrosa. Kilkukrotnie wystąpił w meczach rozgrywanych w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego oraz pojechał na mistrzostwa Europy U-22 w Rumunii.

- Na miejsce w kadrze pracowałem wiele lat i wciąż pracuję. Nie odpuszczam i wierzę, że jeszcze znajdę się na szczycie - dodał kielecki pięściarz.

Daniel Adamiec i Bartosz Gołębiewski, który także jest etatowym kadrowiczem, w styczniu wylecą z reprezentacją Polski na zgrupowanie do Stanów Zjednoczonych. "Biało - czerwoni" będą trenować w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Colorado Springs. W planach jest także dwumecz z reprezentacją Kanady w Toronto.        

Autorzy