Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

50 lat razem. Pary z Obrazowa świętowały złote gody

26 par z gminy Obrazów obchodziło dzisiaj jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Z tej okazji w kościele parafialnym odbyła się msza święta, po której zebrani przeszli do Zespołu Szkół na część oficjalną. Jubilatom wręczone zostały medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

02.12.2017 09:27 / Aktualizacja 02.12.2017 15:11

image Pary z Obrazowa świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce
Komentarze

Wójt Obrazowa Krzysztof Tworek powiedział, że jubilaci są przykładem na to, jak ważna jest rodzina, dodał, że są skarbnicą wiedzy i doświadczeń, ponieważ długie wspólne życie niesie ze sobą różne wyzwania, z którym należy się zmagać.

Jedna z jubilatek Barbara Przewłocka z Węgrc, powiedziała nam, że 50 wspólnych lat z mężem Stanisławem to mieszanka różnego rodzaju doświadczeń: miłość, złość, kłopoty, smutki, szczęście i radość. Dodała, że małżeństwo wymaga ciągłego zrozumienia, trzeba też umieć wybaczać i wspierać się w trudnych chwilach. Barbara i Stanisław Przewłoccy dodali, że teraz największą radość sprawiają im wnuki, których mają czworo.

Dorota Kiliańska, dyrektor Zespołu Szkół w Obrazowie powiedziała, że takie uroczystości, jak złote gody są ważnym wydarzeniem w życiu szkoły. Jest to okazja do integracji pokoleń, dzieci uczą się szacunku do starszych osób, wiedzą, że powinni brać z nich przykład.

Podczas uroczystości uczniowie wystąpili ze specjalnym programem artystycznym przygotowanym dla par obchodzących złote gody. Jubilaci i ich goście wzięli udział w poczęstunku.

Pary z Obrazowa świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego (02.12.2017) [Zdjęcia: 7]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Obrazów złote gody RK Sandomierz
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

50 lat razem. Małżeństwa ze Skalbmierza świętowały złote gody

50 lat razem. Małżeństwa ze Skalbmierza świętowały złote gody

28 par z Kielc świętuje „Złote gody”

28 par z Kielc świętuje „Złote gody”

Złote gody w Łoniowie

Złote gody w Łoniowie

Złote Gody w gminie Dwikozy

Złote Gody w gminie Dwikozy