Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ostrowiec doczeka się porządnego SOR-u [WIZUALIZACJE]

W szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim powstanie nowy Oddział Ratunkowy. Starostwo powiatowe pozyskało na ten cel z Ministerstwa Zdrowia prawie 6 milionów złotych dotacji. Nowy SOR będzie zlokalizowany na obecnym dziedzińcu szpitala. Ma mieć 1200 metrów kwadratowych powierzchni i będzie w pełni dostosowany do aktualnych wymagań dotyczących organizacji tego typu oddziałów.

Autor: Anna Głąb

27.10.2017 17:51

image Ostrowiec Świętokrzyski. Nowy SOR. Wizualizacje Fot. / Powiat Ostrowiecki
Komentarze

Obecnie działający oddział jest o połowę mniejszy, nie daje więc możliwości wydzielenia odpowiednich stref dla pacjentów. Brakuje poczekalni, a pacjenci potrzebujący pomocy doraźnej nie są oddzieleni od osób pod wpływem alkoholu, które też trafiają na oddział.

- To najważniejsze założenia tej inwestycji - podkreśla starosta Zbigniew Duda.

Ze szpitalem oddział połączony będzie dwoma korytarzami, a konstrukcyjnie możliwe będzie dobudowanie kolejnych kondygnacji. Mogą one być przeznaczona np. na oddział dializ. Zorganizowany zostanie także dojazd od strony ulicy Sienkiewicza. Wybudowanie nowego SOR-u usprawni także pracę szpitala. W pomieszczeniach, które obecnie zajmuje oddział, będą zlokalizowane poradnie.

Cały koszt budowy nowego SOR-u w Ostrowcu opiewa na ponad 10 milionów złotych. Wkład powiatu pochodził będzie z kredytu. Starosta Zbigniew Duda zaznacza, że przy realizacji inwestycji liczy na pomoc gmin.

Budowa rozpocznie się w połowie przyszłego roku. Zgodnie z umową ma być zakończona do lutego 2020 roku. Jednak, jak dodaje starosta, można się spodziewać wcześniejszego zakończenia prac.

Trwają rozmowy z Urzędem Miasta dotyczące przekazania terenu przed szpitalem. Mogłoby tam powstać około 25 miejsc parkingowych.

Ostrowiec Świętokrzyski. Nowy SOR. Wizualizacje (27.10.2017) [Zdjęcia: 6]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

SOR RK Ostrowiec Św. Szpital Powiatowy Ostrowiec
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Sieć szpitali już funkcjonuje. Wiele zmian z korzyścią dla pacjentów

Sieć szpitali już funkcjonuje. Wiele zmian z korzyścią dla pacjentów

Od niedzieli sieć szpitali. Gdzie się leczyć? [MAPA]

Od niedzieli sieć szpitali. Gdzie się leczyć? [MAPA]

Drugi oddział ratunkowy jeszcze w tym roku

Drugi oddział ratunkowy jeszcze w tym roku