Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

50 lat razem. Małżeństwa ze Skalbmierza świętowały złote gody

22 pary świętowały w Skalbmierzu jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość rozpoczęła msza święta w skalbmierskiej świątyni, po której złoci jubilaci spotkali się na integracyjnym spotkaniu przy lampce szampana.

Autor: Kamil Włosowicz

26.10.2017 19:12

image 22 pary świętowały w Skalbmierzu jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce
Komentarze

 50 lat temu związek małżeński zawarli m. in. Feliksa i Jan Kawalcowie ze Skalbmierza. Jak powiedzieli - przepisem na długoletni i szczęśliwy związek jest przede wszystkim zaufanie i budowana w oparciu o tradycyjne i fundamentalne wartości miłość.  

- Chcemy jeszcze dłużej podtrzymywać naszą miłość, pielęgnować ją na co dzień i przebaczać sobie wiele, ponieważ różnie w życiu bywa. Raz jest gorzej, raz lepiej, ale o wszystkim zapominamy i kochamy się dalej - powiedziała Feliksa Kawalec.

- 50 lat wspólnego życia minęło bardzo szybko. Do dziś mam jeszcze w uszach naszą weselną muzykę - dodał Jan Kawalec.  

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez prezydenta wręczyli jubilatom wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski i burmistrz Michał Markiewicz. Wicewojewoda podkreślił, że z przyjemnością bierze udział w podobnych uroczystościach, ponieważ wartości rodzinne są ważne, a złotym jubilatom należy się szacunek.

- Trwałość małżeńska przez 50 lat, której owocem są dzieci, wnuki i szacunek społeczny za dotychczasową pracę na rzecz rodziny i społeczeństwa jest bardzo istotną wartością. Polski rząd chce wspierać seniorów, doceniać ich pracę i wykorzystywać ich doświadczenie - podkreślił wicewojewoda świętokrzyski.

Swojego wzruszenia z udziału w uroczystości nie krył dziekan skalbmierski ks. Marian Fatyga. Jego zdaniem - mimo ciągłych przemian społeczno-kulturowych, to rodzina powinna być dla wszystkich nieustannie wartością najważniejszą.

- Rodzina wciąż jest fundamentem. W trakcie eucharystii jubilaci modlili się i odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie. Wiara daje siłę do tego, by pokonywać wszelkie trudności związane z codziennością. Model rodziny jest wartością nieprzemijającą. Nasi jubilaci pokazują swoim dzieciom, wnukom i prawnukom, jak pięknie żyć - zaznaczył duchowny.     

W trakcie uroczystości z programem artystycznym dla złotych jubilatów wystąpił skalbmierski zespół mażoretkowy "Rytm” oraz uczniowie tamtejszej Szkoły Podstawowej.    

22 pary świętowały w Skalbmierzu jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego (26.10.2017) [Zdjęcia: 10]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Jubileusz złote gody Skalbmierz
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

28 par z Kielc świętuje „Złote gody”

28 par z Kielc świętuje „Złote gody”

Złote gody w Łoniowie

Złote gody w Łoniowie

Złote Gody w gminie Dwikozy

Złote Gody w gminie Dwikozy

Złote gody i medale w kieleckim USC

Złote gody i medale w kieleckim USC