Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Rząd dofinansuje rozbudowę SOR w ostrowieckim szpitalu

Szpital powiatowy w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymał rządowe dofinansowanie na rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Decyzję przekazała staroście oraz dyrekcji szpitala przebywająca w Ostrowcu Świętokrzyskim wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Jak informuje starosta Zbigniew Duda, ostrowiecki projekt jest największym, jaki zostanie dofinansowany.

Autor: Emilia Sitarska

23.10.2017 21:03

image Konferencja prasowa z wiceminister zdrowia w szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od lewej: Rafał Lipiec, dyrektor szpitala, poseł Andrzej Kryj, wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko, senator Jarosław Rusiecki, starosta Zbigniew Duda Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce
Komentarze

– Otrzymaliśmy 5 milionów 940 tysięcy złotych dofinansowania na zadanie warte 10 milionów – mówi starosta. Zapewnia, że ta inwestycja rozwiąże wiele problemów pacjentów, m. in. z osobami pijanymi. Planowane jest bowiem wydzielenie dla nich specjalnego pomieszczenia. Starosta dodaje, że projekt zakłada wybudowanie dwóch zbiorników retencyjnych, które w kontekście niedawnego skażenia wody bakterią z grupy coli będą w całości zabezpieczać szpital przed tego typu zdarzeniami.

Józefa Szczurek-Żelazko przyjechała do Ostrowca Świętokrzyskiego na zaproszenie posła Andrzeja Kryja, który jest wiceprzewodniczącym parlamentarnego zespołu do spraw szpitali powiatowych. Chciała poznać opinię dyrekcji na temat funkcjonowania lecznicy w tzw. sieci szpitali oraz tego, co należy poprawić w systemie.

Dodaje, że zarówno ona, jak minister Konstanty Radziwiłł odwiedzają różne szpitale, aby dowiedzieć się co w systemie się nie sprawdza. Wiceminister po południu spotkała się z personelem medycznym, m. in. pielęgniarkami, w celu omówienia zmian w służbie zdrowia.

Konferencja prasowa z wiceminister zdrowia w szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od lewej: Rafał Lipiec, dyrektor szpitala, poseł Andrzej Kryj, wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko, senator Jarosław Rusiecki, starosta Zbigniew Duda, Dariusz Kopania, dyrektor do spraw lecznictwaOstrowiec Św.. 23.10.2017 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

SOR RK Ostrowiec Św. Szpital Powiatowy Ostrowiec
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

W ostrowieckim szpitalu wiedzą, co robić w przypadku skażenia wody

W ostrowieckim szpitalu wiedzą, co robić w przypadku skażenia wody

Nowy rodzaj zabiegów w ostrowieckim szpitalu

Nowy rodzaj zabiegów w ostrowieckim szpitalu

Diagnozy i leczenie w ostrowieckim szpitalu na jeszcze wyższym poziomie

Diagnozy i leczenie w ostrowieckim szpitalu na jeszcze wyższym poziomie

Zabiegi kardiologiczne znów w ostrowieckim szpitalu

Zabiegi kardiologiczne znów w ostrowieckim szpitalu