Siatkarki KSZO Ostrowiec rozpoczynają nowy sezon

Ponad cztery miesiące trwała przerwa w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet. W ten weekend rozpoczynają się emocje. Nas najbardziej interesuje sobotni mecz zespołu KSZO Ostrowiec, który zmierzy się przed własną publicznością z Legionovią Legionowo. To właśnie ta drużyna po wygraniu walki o utrzymanie w ubiegłym sezonie zmusiła ostrowczanki do barażowych meczów z I ligową Wisłą Warszawa. Na szczęście zakończonych sukcesem „pomarańczowo-czarnych”.

- To będzie trudne, ale wierzę, że ciekawe spotkanie. Inauguracja ligi dla wszystkich zespołów jest wielką niewiadomą. Wprawdzie ja nie grałam w poprzednim sezonie w barażach z Legionovią, ale wiem, że te dziewczyny, które były wtedy w drużynie mocno chcą rewanżu - podkreśliła Anna Miros, atakująca ostrowieckiego zespołu.

Z ubiegłego sezonu w barwach KSZO pozostały tylko cztery siatkarki, aż dziewięć jest nowych. Nowy jest również trener. 47-letni Adam Grabowski ostatnio pracował w Pałacu Bydgoszcz. Wcześniej w sezonie 2012/2013 poprowadził siatkarki Atomu Trefla Sopot do mistrzostwa Polski. W 2009 roku był jednym z asystentów Jerzego Matlaka w kadrze narodowej. Wtedy „biało-czerwone” zdobyły brązowy medal mistrzostw Europy podczas turnieju w Polsce.

W sobotnim spotkaniu na pewno nie wystąpi przyjmująca Katarzyna Szałankiewicz, która przechodzi rehabilitację po operacji stopy. Pozostałe zawodniczki są w pełni sił i gotowe do gry.

Mecz 1. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet KSZO Ostrowiec - Legionovia Legionowo rozpocznie się w sobotę o godzinie 17 w hali przy ul. Świętokrzyskiej. Spotkanie będziemy transmitować na antenie Radia Kielce.

Autorzy