Boisko na osiedlu Kochanowskiego po remoncie

Młodzież z osiedla Kochanowskiego w Kielcach ma wyremontowane boisko. To efekt wspólnych wysiłków mieszkańców i pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej Pionier. Ewa Maruszak, prezes zarządu spółdzielni informuje, że część mieszkańców osiedla od wiosny zgłaszała potrzebę wyremontowania obiektu.

Natomiast inni uważali, że takie boisko w ogóle nie jest potrzebne, ponieważ przebywająca na nim młodzież za bardzo hałasowała. Rada osiedla postanowiła zorganizować spotkanie mieszkańców z zarządem spółdzielni.

- Podjęliśmy dyskusję na ten temat. To jedyne boisko na osiedlu Kochanowskiego, więc byłoby szkoda, gdyby zostało zlikwidowane. Wspólnie zdecydowaliśmy więc o remoncie tego obiektu - powiedziała Ewa Maruszak.

W oficjalnym otwarciu boiska udział wziął wiceprezydent Kielc Tadeusz Sayor. Jak powiedział reporterowi Radia Kielce - wydarzenia takie jak to mogą nas napawać optymizmem.  Wiceprezydent od 5 lat opiekuje się budżetem obywatelskim.

[MXPic]2017/10/imag1223-175722.jpg[/MXPic]

- Największą sympatią darzę projekty małe, których autorzy są zintegrowani, tworzą się nowe więzi środowiskowe i nowe przyjaźnie. Tutaj sukces jest jeszcze większy, ponieważ ludzie za własne pieniądze i swoimi siłami stworzyli obiekt, mimo początkowych problemów - podkreślił wiceprezydent Tadeusz Sayor.

Z wyremontowanego obiektu zadowoleni są też jego przyszli użytkownicy, czyli młodzież z osiedla Kochanowskiego, m. in. Piotr Wandas. Podkreślił, że wcześniej razem z kolegami musiał grać na dużo gorszym boisku. Teraz, gra w piłkę nożną będzie dużo bardziej przyjemna.

W ostatnich miesiącach wyremontowano również place zabaw na osiedlu Kochanowskiego.

[MXPic]2017/10/imag1225-175724.jpg[/MXPic]

Autorzy