Owocna praca ostrowieckich nauczycieli nagrodzona

Odznaczenia prezydenckie, medale i nagrody ministra edukacji narodowej oraz kuratora oświaty otrzymało 64 nauczycieli ze szkół powiatu ostrowieckiego. Złoty medal za długoletnią służbę otrzymała m. in. Joanna Gozdur, która pracuje w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Mówi, że lubi swoją pracę, a szczególnie wyzwania, które przed nią stoją i to one sprawiają, że jest usatysfakcjonowana wybraną ścieżką życiową. Samo wyróżnienie jest dla niej bardzo ważne.

Z kolei Jolanta Wojtas, nauczyciel biologii z LO im. Stanisława Staszica w Ostrowcu otrzymała nagrodę od ministra edukacji narodowej za szczególne sukcesy. Jej uczeń, zeszłoroczny absolwent, Grzegorz Waliszczuk zajął wysokie miejsca w kraju w dwóch olimpiadach.

- Znalazł się wśród najwybitniejszych uczniów, jeśli chodzi o naukę biologii. Zajął ósme miejsce w kraju, a na olimpiadzie wiedzy ekologicznej był trzeci. Myślę, że to zostało docenione - mówi Jolanta Wojtas.

Nauczycielka uważa, że nagrodę mogła otrzymać nie tylko dzięki swojej pracy, ale i pracy ucznia. Dodaje, że lubi pracować z każdym uczniem, nie tylko ze zdolnymi, ale i tymi, którym trudniej przychodzi nauka.

16 nauczycieli otrzymało również nagrodę starosty.

Autorzy