Sandomierscy żacy zainaugurowali rok akademicki

Wydział Zamiejscowy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Sandomierzu zainaugurował rok akademicki. Uroczystość odbyła się w Sali Rycerskiej Zamku Królewskiego.

Wydział Zamiejscowy UJK to dawna Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Do konsolidacji z uniwersytetem doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku decyzją ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

- Jako wydział zamiejscowy funkcjonujemy w nowych realiach, według nowych przepisów, ale to są ci sami ludzie i tak samo dobrze wykonują swoją pracę. Mamy nadzieję, że to wszystko przysłuży się dalszemu rozwojowi jednostki - powiedziała dziekan dr Małgorzata Makowska-Brzychczyk.

Dodała, że wydział pracować będzie nad uruchomieniem nowych kierunków, czyli e-administracji oraz zdrowia publicznego. Obecnie studia licencjackie w Sandomierzu odbywają się na trzech kierunkach: mechatronika, kosmetologia i filologia angielska.

Przy Wydziale Zamiejscowym UJK działa także Uniwersytet III Wieku. Jedna ze słuchaczek, Bożena Łukaszek, powiedziała, że uniwersytet cieszy się dużym zainteresowaniem. Na wykłady uczęszcza w sumie około stu osób, a najstarsza ma 87 lat. Dodała, że wszyscy z wielką radością rozpoczynają nowy rok akademicki, ponieważ są żądni wiedzy, wspólnych spotkań i dyskusji.

Wydział Zamiejscowy UJK w Sandomierzu na pierwszym roku ma ponad 80 studentów. Prowadzi też studia podyplomowe.

Autorzy