Kosakiewicz: Do Jagiellonii z respektem, ale bez obaw

– Fajnie gramy w piłkę, więc nie mamy się czego obawiać – powiedział pomocnik Korony Kielce Łukasz Kosakiewicz, przed meczem 5.kolejki LOTTO Ekstraklasy z Jagiellonią Białystok. Spotkanie z wicemistrzem Polski rozegrane zostanie na „Kolporter Arenie” w niedzielę o godzinie 18.00.

Kielczanie przystąpią do tej konfrontacji po trzech ligowych meczach bez porażki (wyjazdowe remisy z Legią Warszawa 1:1 i Arką Gdynia 0:0 oraz wygrana na własnym stadionie z Cracovią 4:2) i zwycięstwie w Pucharze Polski z Zagłębiem Sosnowiec po dogrywce 2:1. Białostocczanie dwa ostatnie spotkanie przegrali. W lidze ulegli Sandecji Nowy Sącz 1:3, a w pucharze Zagłębiu Lubin 1:2.

– Każde zwycięstwo pozytywnie nas napędza. Po tej wygranej w Pucharze Polski humory nam dopisują. Podchodzimy do tego meczu jak do każdego innego. Oczywiście, że czujemy respekt przed Jagiellonią, ale wyjdziemy na boisko pewni siebie. Zrobimy wszystko, żeby trzy punkty zostały w Kielcach – dodał Łukasz Kosakiewicz.

Mecz 5 kolejki LOTTO Ekstraklasy, w którym Korona zmierzy się na "Kolporter Arenie" z Jagiellonią, rozpocznie się w niedzielę o godzinie 18:00. Spotkanie w całości będzie transmitowane na antenie Radia Kielce.            

Autorzy