Otwarto Centralny Bar Mleczny

Centralny Bar Mleczny należący do kieleckiej „Społem” to nowe miejsce na gastronomicznej mapie Kielc. Zastąpił on restaurację mieszczącą się przy ulicy Sienkiewicza obok Antykwariatu Metzgera. Łączy on klimat PRL-u i nowoczesności. Dominuje w nim kuchnia polska oparta na tradycyjnych recepturach. W karcie można znaleźć m.in. pierogi, naleśniki i pyzy. Na ścianach lokalu pojawiają się bannery reklamowe PSS Społem, które był wykorzystywane w latach 70 ubiegłego wieku oraz zdjęcia Kielc właśnie z tego okresu.

Jak informuje Karol Jędrzejewski, wiceprezes od spraw produkcji i gastronomii w PSS Społem Kielce, potrawy bazują na tradycyjnych babcinych przepisach, których smaki kochamy wszyscy. Dodaje, że w centrum miasta możemy znaleźć miejsca, gdzie można zjeść potrawy z wielu krajów świata, niestety brakuje polskiej kuchni.

- Dodatkowo jest dużo barów czy jadłodajni, które nie mają żadnego wyrazu. Chcieliśmy zrobić coś innego. To jest właśnie pomysł na bar szybkiej obsługi, gdzie można jeść dobre, polskie potrawy w umiarkowanych cenach i nie czekając na nie długo - zaznaczył Karol Jędrzejewski.

Na otwarcie lokalu przyszło wiele osób. Jak podkreślali w rozmowie z reporterem Radia Kielc, w stolicy województwa brakuje właśnie takich miejsc, gdzie można zjeść dobre jedzenie w stosunkowo niskich cenach. Podobał im się także wyjątkowy wystój lokalu.

Centralny Bar Mleczny otwarty będzie codziennie od godziny 10:00 do 18:00.

Autorzy