Korona inauguruje sezon

– Czekamy na ten mecz z niecierpliwością – powiedział przed inauguracją rozgrywek LOTTO Ekstraklasy, obrońca Korony Bartosz Rymaniak. W 1.kolejce nowego sezonu „żółto – czerwoni” zmierzą się w poniedziałek z Zagłębiem Lubin. Spotkanie rozpocznie się na „Kolporter Arenie” o godzinie 18:00.

:W letniej przerwie doszło w kieleckim klubie do wielu zmian. Macieja Bartoszka, którego uznano najlepszym trenerem minionego sezonu w Ekstraklasie, zastąpił nikomu nie znany Włoch Gino Lettieri. Działacze podpisali kontrakty z dziesięcioma nowymi piłkarzami. W większości przypadków ich największym osiągnięciem w karierze była gra w III i IV lidze niemieckiej.

– Jesteśmy gotowi na to, żeby dobrze zainaugurować ten sezon. W naszym przekonaniu okres przygotowawczy nie był długi, ale bardzo intensywny. To jednak liga zweryfikuje naszą formę. Chcielibyśmy, żeby na stadion przyszło dużo kibiców. Dzięki ich wsparciu możemy lepiej wypaść w tym meczu – uważa Bartosz Rymaniak.  

W spotkaniu z „Miedziowymi” nie wystąpią kontuzjowani Jacek Kiełb, Radek Dejmek, Djibril Diaw, Nika Kaczarawa, Fabian Burdenski i Michael Gardawski.

Mecz 1.kolejki LOTTO Ekstraklasy, w którym Korona zmierzy się na „Kolporter Arenie” z Zagłębiem Lubin, rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 18.00.

Pojedynek w całości będzie transmitowane na antenie Radia Kielce.   

Autorzy