Jacek Sęk: duża "piątka" dla Ostrowca Świętokrzyskiego

- Ostrowiec zdał egzamin na piątkę – powiedział Radiu Kielce wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Sęk po zapoznaniu się z raportem końcowym supervisora i delegata technicznego światowej federacji o turnieju World Grand Prix siatkarek drugiej dywizji, który przez trzy dni rozgrywany był w hali przy ul. Świętokrzyskiej.

- Impreza otrzymała najwyższe noty nie tylko ze względów sportowych , ale również za frekwencję na trybunach, możliwości wyeksponowania sponsorów i dostępność da kibiców – poinformował Jacek Sęk.

Jedynym, niewielkim mankamentem był dojazd od oddalonego o 30 km od Ostrowca hotelu w Starachowicach, w którym zakwaterowane były wszystkie drużyny. Na trasie prowadzone były roboty drogowego co wydłużało czas przejazdu, ale – jak nam powiedział dyrektor ostrowieckiego MOSiR-u Mariusz Rokita – wszyscy przyjęli to ze zrozumieniem.

Ostrowiecki turniej wygrała reprezentacja Korei Płd. przed Polską, Peru i Argentyną. Gospodarzem kolejnego w najbliższy weekend będą Koreanki, a ich rywalkami Polki, Kolumbijki i reprezentacja Kazachstanu.

Autorzy