Jakub Żubrowski: wątpliwości rozwiejemy na boisku

Meczem przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin nowy sezon LOTTO Ekstraklasy zainaugurują dzisiaj piłkarze Korony. W czerwcu „żółto-czerwoni” cieszyli się z zajęcia 5. miejsca w lidze. Kieleccy kibice zastanawiają się teraz jak prezentować się będzie drużyna, w której doszło do tak wielu zmian kadrowych.

Macieja Bartoszka, którego uznano najlepszym trenerem minionego sezonu w ekstraklasie, zastąpił nikomu nieznany Włoch Gino Lettieri. Działacze podpisali kontrakty z dziesięcioma nowymi piłkarzami. W większości przypadków ich największym osiągnięciem w karierze była gra w III i IV lidze niemieckiej.

- Sami jesteśmy ciekawi jak będziemy się prezentować po tylu zmianach personalnych. Dodatkowo w klubie doszło także do zawirowań pozasportowych. Pewną niewiadomą jest to jak zagramy, ale mam nadzieję, że wszelkie wątpliwości rozwiejemy na boisku. Liczymy na to, że będzie dobrze. Wykonaliśmy ciężką pracę na treningach, która powinna zaprocentować w meczach ligowych - stwierdził pomocnik kieleckiego zespołu Jakub Żubrowski.

W spotkaniu z „Miedziowymi” nie wystąpią kontuzjowani Jacek Kiełb, Radek Dejmek, Djibril Diaw, Nika Kaczarawa, Fabian Burdenski i Michael Gardawski.

Mecz 1. kolejki LOTTO Ekstraklasy, w którym Korona zmierzy się na „Kolporter Arenie” z Zagłębiem Lubin, rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 18.00. Pojedynek w całości będzie transmitowany na antenie Radia Kielce. 

Autorzy