Korona już po pierwszym treningu

Przygotowujący się do nowego sezonu Ekstraklasy piłkarze Korony, mają już za sobą pierwszy trening. Odbył się on na stadionie przy ulicy Prostej w Kielcach. W zajęciach prowadzonych przez Gino Lettieriego, wzięło udział dwudziestu zawodników. Indywidualnie ćwiczyli rekonwalescenci: Radek Dejmek, Dijbril Diaw i Bartosz Rymaniak.

W gronie zawodników pracujących pod okiem nowego szkoleniowca „żółto – czerwonych”, znaleźli się testowani Niemcy Fabian Burdenski i Michal Gardowski oraz Amerykanin Shawn Barry i Grek Angelos Argyris.

W treningu nie uczestniczył Nika Kaczarawa. 23 – letni gruziński napastnik, który jak się okazało został wypożyczony, a nie kupiony z rosyjskiego FK Rostów, dostał jeszcze kilka dni wolnego. Z Koroną wyjedzie na zgrupowanie do Bremy.

Z piłkarzy kadry pierwszego zespołu nie było także Daniego Abalo, Kena Kallaste i Vanji Markovića. Ten ostatni będzie już na wtorkowym treningu. Hiszpan zmienia stan cywilny i do Kielc wróci 26 czerwca. Dzień wcześniej dołączy do drużyny Estończyk, który ze względu na zgrupowanie kadry narodowej otrzymał zgodę na dodatkowe dni urlopu. 

Autorzy