Niespokojny długi weekend na świętokrzyskich drogach

Podczas ostatniego długiego weekendu na świętokrzyskich drogach doszło do 24 wypadków, w których 32 osoby zostały ranne. Według policji, najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz nadmierna prędkość - informuje Marzena Tkacz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

- Oprócz tego, głównym grzechem kierowców była brawura oraz przecenianie swoich umiejętności. Plagą wciąż są nietrzeźwi kierowcy. Od czwartku do niedzieli policjanci zatrzymali 64 prowadzących pod wpływem alkoholu. Marzena Tkacz przypomina, że kiedy nie mamy pewności, czy możemy prowadzić auto, powinniśmy sprawdzić to na alkomacie znajdującym się w najbliższym komisariacie policji.

W porównaniu do ubiegłego roku na świętokrzyskich drogach doszło do 7 wypadków więcej. Zmniejszyła się natomiast liczba kolizji. W ostatnich dniach, nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało ponad 2500 policjantów. Podczas kontroli drogowych zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz na to, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

Autorzy