Ostrowczanki zagrają w Paryżu

Siatkarki z ostrowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego zagrają w międzynarodowym turnieju do lat 20 Volley Culture PARIS 2017. Impreza jest promocją Paryża jako miasta kandydata do organizacji igrzysk olimpijskich w 2024 roku.

– Do wyjazdu wyselekcjonowaliśmy reprezentację dziesięciu najlepszych siatkarek z I i II klasy  Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego, które są jednocześnie dobrymi uczennicami. Jest to dla nich forma nagrody, docenienie tej ciężkiej pracy, którą wykonywały przez cały rok, a jednocześnie motywacja do dalszego wysiłku. – informuje trener zespołu Rafał Dytkowski.

Strona francuska pokrywa w całości koszt tygodniowego pobytu w Paryżu. Jednak wyjazd nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie Powiatu Ostrowieckiego, a w szczególności Starosty Ostrowieckiego Zbigniewa Dudy. Szkoła otrzymała dodatkowe środki na sfinansowanie lotu do Francji. Turniej rozpocznie się 30 czerwca i potrwa tydzień.

Skład SMS Ostrowiec: Joanna Ciesielczyk, Martyna Dobrasiewicz, Natalia Drab, Aleksandra Spychaj, Aneta Kasprowicz, Daria Szot, Julia Zapała, Weronika Cuper, Aleksandra Poziomek i Kinga Gadomska. Opiekunami grupy są Rafał Dytkowski i Iwona Kosiorowska.

Autorzy